Jak płacić kartą kredytową przez internet?

Karty płatnicze znajdują się w portfelu niemalże każdego dorosłego, ale w obecnych czasach nie tylko. Coraz częściej rodzice ofiarowują dzieciom dostęp do kart. Posiadanie tego rodzaju kart pomaga na regulowanie płatności zarówno w sklepach stacjonarnych jak i przez Internet. Tego rodzaju płatność internetowa jest dość łatwa oraz bezpieczna, a przy tym daje wiele dodatkowych korzyści.


W obecnych czasach większość sklepów internetowych oferuje swoim klientom wiele różnego rodzaju możliwości płatności. Między innymi są to szybkie płatności, opcja BLIK, a także przelew tradycyjny czy płatność kartą w Internecie. Niektórzy klienci obawiają się tego rozwiązania, ponieważ wiąże się ono z koniecznością podania sprzedawcy danych znajdujących się na karcie. Jednakże tak naprawdę nie ma się czego obawiać, gdyż sama płatność jest w pełni bezpieczna.

Zobacz w strefie wiedzy Pospay: małe kasy fiskalne

Jak płacić kartą przez internet?

Zainteresowanie płatnościami kartą przez internet jest dość duże, a z całą pewnością jest to bezpieczna opcja. Co ciekawe, opisywana forma płatności nie zawsze wiąże się z koniecznością podzielnia się ze sprzedawcą danymi zawartymi na karcie w sposób bezpośredni. A to najbardziej wzbudza wątpliwości w konsumentach. Płacenie kartą w sposób podstawowy dzieli się na cztery podstawowe kroki. Po pierwsze, po przejściu do płatności należy wybrać opcje „płatności kartą”. Kolejno należy wprowadzić dane z karty, czyli numer, imię i nazwisko posiada karty, data ważności karty, oraz numer CVV/CVC, który znajduje się na odwrocie. Dalszym krokiem jest zatwierdzenie transakcji oraz potwierdzenie płatności z pomocą kodu 3D-Secure, jeżeli korzysta się z takiej opcji. Użytkownicy kart muszą zadbać o tym, aby wszelkie płatności przez internet były bezpieczne. W tym celu warto jest zastosować dodatkowe metody autoryzacji, a podstawową z nich jest 3D Secure, polegająca na przesłaniu użytkownikowi kodu autoryzacyjnego, potrzebnego do wprowadzenia w okienku przeglądarki. W niektórych przypadkach skorzystać można z odcisku palca lub PINu.